Rybářství a včelařství Anderle - rybaření a prodej medu

Rybářství. Rybářský řád pro rok 2018

 1. Porušení tohoto řádu se trestá odebráním povolenky bez náhrady a vykázáním od vody!! Menší prohřešky proti rybářskému řádu je možno řešit pod pokutou 1000Kč. (Již nedomlouvám.). Prostě závažný prohřešek rovná se konec rybolovu.
 2. KAŽDÝ PŘÍJEZD K VODĚ POVINNĚ TELEFONICKY OHLÁSIT!! Návštěvy musí nechávat dopravní prostředky vždy u hráze a poté pokračovat pěšky. Návštěva se musí hlásit. Přístup aut k místům povolen pouze lovícím.Dále zakazuji jakékoli pojížďky k lovným místům v nočních hodinách. ( Od 19cté hodiny až do rána.) Porušení tohoto bodu rovná se okamžité vyloučení z místa bez náhrady.
 3. Povolenka je nepřenosná na jinou osobu!!! To znamená, že lovící nesmí propůjčit pruty osobě, která nemá zakoupenu povolenku!!
 4. S rybou se zachází šetrně, po ulovení se ukládá pouze na měkké a dostatečně velké originální podložky (V žádném případě na zem!!  Povolené podložky pouze s bočnicemi, které zamezí úniku a zranění ryby. PÁNOVÉ, PROSÍM O DOSLOVNÉ DODRŽOVÁNÍ TOHOTO BODU, JELIKOŽ NĚKTERÉ VÁMI POUŽÍVANÉ PODLOŽKY OPRAVDU NEPLNÍ POŽADAVEK MĚKKÉ A DOSTATEČNĚ VELKÉ PODLOŽKY opatřené bočnicemi!!!) Další povinností je používat dezinfekční prostředek na ošetření rány po háčku a jiných oděrek. Bez patřičně měkké a velké podložky s bočnicemi, DOSTATEČNĚ VELKÉHO PODBĚRÁKU (délka ramen min. 80 cm.), dezinfekce a nádoby na vodu pro polévání ryby není možné zahájit rybolov!!
 5. Lovící může používat pouze průběžný návazec s jedním jednoháčkem. (Závaží nebo krmítka vždy průběžná). Jediná neprůběžná montáž může být gumička+kámen. Používat háčky pouze bez protihrotů! (pouze originály netoleruji žádné zamačkané protihroty)
 6. Při lovu je nutné používat vlasec min. 0,35 mm v celé délce návinu!!(dodržujte) Pak může pokračovat olověná šňůra. Ti co nepoužívají olověnky, prosím, používejte silikonovou hadičku, ať nedochází k prořezávání ploutví (cca. 50 cm).
 7. Začátek rybolovu nejříve 6h. a konec rybolovu nejdéle do 20 hodin. Rybolov Non Stop.
 8. Je zakázáno sakování ryb za účelem pozdější dokumentace (zdolat, vyfotit, pustit, neustále polévat, max. cca 5minut a zpět do vody!!!) Šetrnost k rybám je vždy na prvním místě.
 9. Po celou dobu lovu se lovící chová tak, aby svým chováním nerušil ostatní rybáře. (A to velice tiše!! Prosím o dodržování tohoto bodu a to doslovně. Spousta rybárů přijede relaxovat a ne poslouchat výkřiky opilců. )
 10. Po celou dobu lovu lovící dbá na maximální pořádek na stanovišti, ničím neznečišťuje své okolí a nevytváří ohniště, kde se mu zlíbí. Ohniště jsou povolena pouze na místech č.1,3,a 17, přenosné grily se mohou používat na všech místech.
 11. Dále se nemanipulujte s kameny okolo stanovišť! (Nepoužívat je ani jako zátěže na stojany - bude přísně sledováno)
 12. Zákáz jakéhokoli olamování a ničení porostů v okolí rybníka!!!
 13. Zákaz jakéhokoli znečišťování přilehlých pozemků.
 14. Lovící se pohybuje pouze na stanovištích pro rybáře vyhrazených!!!
 15. Lovící může používat maximálně 3 pruty. Dorost 2 pruty. Děti 10-15let 2 pruty, do 10ti let 1 prut.
 16. Lov sumce celoročně povolen - po odsouhlasení vybavení a nástražné rybky majitelem. Při lovu sumců je možno použít trojháčky.K poviné výbavě patříi kus aspoň 4mm. silného provazu k uvázání sumce. Veškeří ulovení sumci se budou uvazovat. (hodně se nám přemnožili.)
 17. Celoročně zakázán lov na žížalu.
 18. Musím opět přistoupit k celoročnímu zákazu lovu dravců.
 19. Tím, že lovící si zakoupí povolenku, v plném znění souhlasí s tímto rybářským řádem a to bez výjímek!!
 20. Změna totoho rybářského řádu v průběhu sezóny vyhrazena.
stanoviště
Vytvořil Ondřej Vašíček